Ako vyhrať nad opicou?

Asi každý z nás pozná ten moment, keď si povieš: ,,Už nikdy nepijem.'' Začne to tak, že večer do seba prekacuješ jeden pohárik za druhým. Ráno sa zobudíš so starou známou, opicou. Si rád, že vôbec existuješ. Otvoríš ústa a ledva rozprávaš, pretože teraz definitívne vieš, kde sa v tento moment vytvorila Sahara. Žalúdok máš ako na vode a tvoja pečeň ťa opäť neznáša. Hlava ti ide explodovať. A ty, medzitým ako si dávaš pozor, aby si kdekoľvek nehodil šabľu, rozmýšľaš, čo ti pomôže. Ver, že ak toto všetko prečítaš a vyskúšaš, doslova, vstaneš z mŕtvych.

1. Teplá či studená sprcha?

Nič nedokáže lepšie prebrať po prehýrenej noci, ako vlažná alebo studená sprcha. Tá ťa poriadne prepleskne a prekrví hlavu. Navyše, určite smrdíš. Takže ak si ráno schopný doplaziť sa do kúpeľne, nepoďakuje sa ti iba tvoje unavené telo, ale aj ľudia, ktorí s tebou žijú.

2. Pi koľko môžeš

Keď chceš ukončiť ten úmorný bolehlav, napi sa. Vody... Pekne pomaly po dúškoch, nech tvoje telo môže vyplaviť všetky toxíny. Vieš, kamoš alkohol dehydratuje a spôsobuje tlak v hlave. Je všeobecne známe, že štyri poháriky z teba dokážu dostať až liter tekutín. Ak ti čistá voda nechutí, hoď tam jeden šumák alebo vyšťav citrón.3. Vývar, či vifonka

Nastane stav, kedy si hladný, ale ty nevieš, čo vlastne do seba dostať. Vývar je klasika, tiež pomáha odbúrať spomínané toxíny, rýchlo sa vstrebáva, dodá chýbajúcu soľ, draslík a ďalšie látky, ktoré alkohol odplavil. Ak si študent, alebo príliš lenivý variť, chyť rýchlo-varnú kanvicu a zalej si vifonku. Ako tak sa podobá slepačej polievke. Lepšie niečo, než nič.

4. Vajíčka a banány

Ďalšie položky na zozname, čo je dobré jesť, sú vajíčka a banány. Banány tiež obsahujú veľa draslíka, vajíčka zas cysteín a neesenciálnu aminokyselinu, ktoré teraz potrebuješ. Zasýtia ťa a zmiernia pocit, že chceš vyvrátiť celý obsah tvojho uboleného žalúdka.

5. Zdvihni zadok a bež sa vyvenčiť

Si krásne voňavý, najedený už chýba iba kyslík. Vybehni na vzduch. Svižná chôdza a rezké tempo pár minúť nikoho nezabije. Ale, ak si prešiel akurát z postele ku chladničke a naspäť, aspoň si otvor okno. Izba ti tiež dvakrát nevonia a ty sa potrebuješ poriadne nadýchnuť.

6. Trochu potu nie je na škodu

A ak si prechádzku zvládol, v prvom rade ti gratuluje a teraz by si sa mohol trošku zapotiť. Buď zvolíš fitko a ponaťahuješ tvoje masívne svaly , alebo tu máme ešte príjemnejšiu variantu a to sauna. Každopádne, treba ten alkohol vypotiť. Len prosím, osprchuj sa po oboch možnostiach.

7. Abstinuj

Pokus o vtip... Toto pravidlo aj tak väčšina z nás nedodrží. Nemusíš abstinovať. Stačí iba poznať svoje hranice, alkohol večer dobre zajedať a občas sa prevetrať. Ale ak to predsa len preženieš, už poznáš trik ako s opicou bojovať. Plus, pred spaním je dobré dať si vyprošťovák. Táto malá zázračná tabletka vytvorí v tvojom krku sopečnú erupciu, vďaka ktorej nahlas vypustíš plyn zo žalúdka, čiže si dobre odgrgneš ako bábätko a pôjdeš spať. Dobrú noc.

Sme ten pravý servis pre každý druh zábavy

Vytvárame eventy, ktoré menia zábavu na zážitky.

Napíšte nám

Sme tu pre Vás stále, preto nám neváhajte napísať